Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Piebalgas amatu diena Vēveros 11. augustā

Piebalgas amatu diena Vēveros 11. augustā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina iepazīties ar senajām amatu prasmēm, kā arī iesaistīties tautas muzicēšanā un rotaļās, pavadot dienu gleznainajā Piebalgā š. g. 11. augustā muzeja lauku nodaļā "Vēveri" no 12:00 līdz 16:00.

Piebalgas amatu dienā Vēveros darbosies un ļaus līdzdarboties amatnieki un tradicionālo prasmju zinātāji. Apmeklētāji varēs vērot un apgūt vērpšanas, aušanas, grozu pīšanas un tāšu apstrādes prasmes. Drosmīgākie varēs izmēģināt spēku Brīvdabas muzeja tautas lietišķās mākslas studijas "Auseklis" kalēja darbnīcā. Abrā briedīs mīkla un, kad pienāks laiks, lielajā maizes krāsnī tiks cepta rupjmaize. Kad darbi būs padarīti, Amatas novada folkloras kopa "Ore" aicinās uz tradicionālo dziedāšanu, muzicēšanu, rotaļām un dančiem. Pasākuma viesi – deju kopa no Berštetes (Francija).

Pasākuma apmeklētājiem būs iespējams iepazīties arī ar Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstīto projektu gaitu, kuri Vēveros tiek īstenoti 2012. un 2013. gadā, gūstot atbalstu biedrības "Cēsu rajona lauku partnerība" izsludinātajos projektu konkursos. Ir noslēdzies projekts "Kalnvēveru ēkas glabāšana, renovācija un funkcionalitātes uzlabošana", bet turpinās projekts "Interjera atjaunošana un jaunas ekspozīcijas izveide Kalnvēveru dzīvojamā mājā". Projekti vērsti uz kultūrvides sakopšanu, senceltnes funkcionalitātes atjaunošanu un pieejamības nodrošināšanu muzeja apmeklētājiem.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija – muzejs "Vēveri" atrodas Vecpiebalgas novadā, apmēram 8 km attālumā no Vecpiebalgas centra gleznainā vietā starp Gailīša, Slieķa un Bricu ezeriem. Vēveriem ir vismaz 400 gadu sena vēsture. Kopš 20. gadsimta 80. gadiem Vēveros iekārtota Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija ar mērķi saglabāt vēsturiski veidojušos kultūrainavu – Piebalgas zemnieku darba un dzīves pieminekļus ar senatnīgām sētām, ēkām, ceļiem, koku stādījumiem vidē un vietā, kur tie radušies. Ekspozīcijā aplūkojamas vairākas saimniecības, audēju darba rīki no spoļu rāmja līdz stellēm, dažādi audumi, ratiņdreimaņa un zemkopja darbarīki, mūsdienu cilvēkam neierasti mājsaimniecības priekšmeti un lietas. Vēveru kalna augstākajā vietā atjaunotas vējdzirnavas, no kuru galerijas un augšējā stāva lieliski redzams Vēveru kopskats un Piebalgas tāles. Ziema vai vasara – būsiet gaidīti Vēveros!


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.